خانه / اخبار / معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان خبر داد: جهاددانشگاهی گیلان؛ میزبان نشست منطقه ۳ دانشجویان محیط زیستی
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان خبر داد: جهاددانشگاهی گیلان؛ میزبان نشست منطقه ۳ دانشجویان محیط زیستی

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان خبر داد: جهاددانشگاهی گیلان؛ میزبان نشست منطقه ۳ دانشجویان محیط زیستی

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان، از برگزاری دومین دوره نشست منطقه ۳ باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی کشور در ۱۸ اسفندماه سال جاری در رشت خبر داد و گفت: نشست های منطقه ای شروعی برای ایجاد هسته های فکری در حوزه محیط زیست است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان و به نقل ا ایسنا حسین فرختار ، از برگزاری دومین دوره نشست های منطقه ای باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی کشور در اسفندماه سال جاری و فروردین   ماه ۱۳۹۸ خبر داد و اظهار کرد: دوره مذکور در هشت منطقه کشوری به همت شعب سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی برگزار خواهد شد.

وی افزود: نشست های منطقه   ای باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی در شهرهای مشهد، تهران، رشت، زنجان، بوشهر، زاهدان، خرم آباد و یزد برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان گیلان، نشست   های منطقه ای باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی را فرصتی برای حضور نمایندگان کلیه گروه های دانشجویی فعال در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی در دانشگاه های سراسر کشور دانست که بتوانند در فضایی دانشجویی و با حضور مسئولان به بیان مسائل و مشکلات پیش روی منطقه پرداخته و الگوهای فعالیتی منطقه را در یکسال آینده ترسیم کنند.

فرختار، با بیان اینکه نشست منطقه ۳ کشوری باشگاه به میزبانی جهاددانشگاهی استان گیلان برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: در این دوره که به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان گیلان و با همکاری پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی و اداره کل محیط زیست استان در روز شنبه، ۱۸ اسفندماه در رشت برگزار می شود، دبیران کانون ها و انجمن های علمی دانشجویی از استان های گیلان، گلستان و مازندران حضور دارند.

وی از رشد دو برابری حضور گروه های دانشجویی فعال در عرصه محیط زیست و منابع طبیعی در دومین دوره نشست های منطقه ای باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: این مهم نشان دهنده اهمیت موضوع محیط زیست برای تشکل های دانشجویی در کشور می باشد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان، نشست   های منطقه ای را شروعی برای ایجاد هسته های فکری از تخصص های مختلف در حوزه محیط زیست دانست و تصریح کرد: این هسته ها در اولویت اول برای بحران های محیط زیستی موجود در مناطق خود و سپس برای بحران های محیط زیستی موجود در سطح کشور برنامه های کاربردی را تعریف خواهند کرد که با حمایت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی و ارگان های مرتبط اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*