خانه / اخبار / حل مشکلات محیط زیستی به دست استارتاپ‌ها فراهم خواهد شد
حل مشکلات محیط زیستی به دست استارتاپ‌ها فراهم خواهد شد

حل مشکلات محیط زیستی به دست استارتاپ‌ها فراهم خواهد شد

رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان گفت: ما در گیلان مشکلات زیادی در حوزه محیط زیست داریم و تنها مجموعه‌ای که می‌تواند این مشکلات را حل کند خود جوانان و استارتاپ‌ها هستند‌.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان و به نقل از  ایسنا – منطقه گیلان، علی باستی در رویداد استارتاپی زیستکار که با همکاری سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان در سالن اجتماعات پارک علم و فناوری استان برگزار شد، اظهار کرد: صنایع جدید دیگر نمی‌توانند بر اساس تفکرات و تصورات قبلی ما شکل گیرد و نگرش ما نسبت به کسب و کار باید متفاوت شود.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با بیان اینکه نسل جدید باید با دید متفاوتی تفکر کند و صنایع درجه اول ما در آینده صنایع آلوده‌ای نخواهد شد، افزود: استارتاپ‌های که تا کنون فعالیت دارند اگر ایده اصلی آن‌ها محیط زیستی نباشند، در نهایت محیط زیستی عمل می‌کنند.

باستی با اشاره به اینکه مفاهیم استارتاپ چنان وارد زندگی در شرایط امروزه شده که زندگی بدون آن‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود، گفت: استارتاپ‌هایی که بتوانند در محیط زیست کسب و کار ایجاد کنند، کم هستند.

وی ادامه داد: ما در گیلان مشکلات زیادی در حوزه محیط زیست داریم و تنها مجموعه‌ای که می‌تواند این مشکلات را حل کند خود جوانان و استارتاپ‌ها هستند‌.

رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان در پایان تاکید کرد: فقط رشد استارتاپ‌ها می‌تواند مشکلات را تسهیل کند و چالش‌های موجود در حوزه محیط زیست را کاهش دهد.

باستی افزود: نگرش ما باید بر ضرورت مدیریت یکپارچه نوآوری به عنوان یکی از الگوهای موفق در کسب و کار و حرکت به سمت کارآفرینی نوآورانه باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*