خانه / اخبار / با معرفی نفرات برتر؛ استارتاپ زیستکار در گیلان به کار خود پایان داد
با معرفی نفرات برتر؛ استارتاپ زیستکار در گیلان به کار خود پایان داد

با معرفی نفرات برتر؛ استارتاپ زیستکار در گیلان به کار خود پایان داد

رویداد ملی استارتاپی زیستکار در گیلان که ۸ اسفند ماه در راستای استفاده از ظرفیت پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی برگزار شده بود، بعد از سه روز عصر جمعه ۱۰ اسفندماه با معرفی ۳ طرح برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان وبه نقل از  ایسنا – منطقه گیلان، رویداد ملی استارتاپی زیستکار رشت که ۸ اسفندماه در راستای استفاده از ظرفیت پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی برگزار شده بود، عصر جمعه ۱۰ اسفندماه با معرفی ۳ طرح برتر به کار خود پایان داد.

اختتامیه این مراسم با حضور محمدصادق بیجندی رییس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی، فریبرز جمالزاد رییس سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان، اسکندر امیدی نیا معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست کشور، علی باستی رییس پارک علم و فناوری گیلان و قربانعلی محمدپور رییس سازمان حفاظت محیط زیست گیلان و  حامیان این رویداد همراه بود.

رویداد استارتاپی زیستکار گیلان با شرکت ۱۰۰ نفر از سراسر ایران با ۳۸ ایده و طرح همراه بود که در انتها ۱۰ ایده برتر به بخش نهایی راه پیدا کردند و ۵ طرح از این تعداد با رای داوران به عنوان برترین طرح ها معرفی شدند.

این شرکت کنندگان بعد از گذشت ۵۴ ساعت شرکت در کارگاه‌ها و مطالعه و پژوهش در روز پایانی به رقابت با یکدیگر بودند و در ۵ دقیقه به معرفی طرح خود مقابل داوران پرداختند.

ده گروه گردیش، واجارو، چرخه سبز، شهر مانا، وازولا، چینی بون، اسمارت بین، دهیاب، گلسا و SYC از جمله گروه های راه یافته به مرحله نهایی بودند.

در ادامه با رای داوران ۵ گروه مازولا ,SYC, دهیاب، واجارو و شهر مانا به ترتیب به عنوان ۵ ایده برتر معرفی شدند.

ایده اول این رقابت گروه مازولا که ایده نوینی برای مقابله با گیاه مهاجم آزولا در تالاب انزلی است، شناخته و معرفی شد.

در پایان نیز از گروه ها و عوامل اجرایی تقدیر به عمل آمد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*