خانه / اخبار / دبیر اجرایی مسابقات ملی مناظره دانشجویان در گیلان خبر داد: برگزاری مرحله استانی مسابقات ملی مناظره دانشجویان از ۳۰ تیرماه
دبیر اجرایی مسابقات ملی مناظره دانشجویان در گیلان خبر داد: برگزاری مرحله استانی مسابقات ملی مناظره دانشجویان از ۳۰ تیرماه

دبیر اجرایی مسابقات ملی مناظره دانشجویان در گیلان خبر داد: برگزاری مرحله استانی مسابقات ملی مناظره دانشجویان از ۳۰ تیرماه

دبیر اجرایی مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران گفت: مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان گیلان از ۳۰ تیرماه لغایت ۲ مردادماه سال جاری در رشت برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان محمودرضا ایزددوست، از برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان خبر داد و اظهار کرد: به همت سازمان دانشجویان معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان گیلان، مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان گیلان با شعار «مناظره فرصتی برای یادگیری» از ۳۰ تیرماه لغایت ۲ مردادماه سال جاری در مجتمع آموزشی و پژوهشی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان واقع در رشت برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در مرحله استانی ۵۶ نفر شرکت‌کننده در قالب ۱۴ تیم با هم به رقابت می‌پردازند، تصریح کرد: در پایان تیم برتر به مرحله منطقه ای راه خواهد یافت.

دبیر اجرایی مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در گیلان رشد و شکوفایی فرهنگ گفت‌وگو، تقویت روحیه حقیقت‌طلبی، توسعه و ارتقای علمی و نیز زمینه‌سازی جهت یادگیری اصیل، عمیق و پایدار دانشجویان را از جمله مهمترین اهداف برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان دانست.

ایزددوست خاطرنشان کرد: رعایت اصول و اخلاق مناظره، توجه به فرایندهای علمی، منطقی و مستدل از طرح مسئله تا نتیجه‌گیری، فن بیان و رعایت نکات دستوری، احاطه و اشراف نسبت به موضوع مورد بحث، خلاقیت در طرح مسئله، سوالات، تعاریف و نتیجه‌گیری سخنرانی‌ها از جمله معیارهای داوری در این دوره از مسابقات مناظره خواهد بود.

وی با اشاره به خط مشی مسابقات، ادامه داد: شرکت کنندگان باید التزام به اخلاق علمی در نقد و نقل آرا داشته باشند. همچنین پرهیز از ورود در نزاع های غیر علمی و مجادلات روزمره، اهتمام به روزآمدی و کارایی مباحث، نقل‌ها و منابع، اهتمام به واقعی بودن دفاع از موضوعات نیز باید رعایت شود.

دبیر اجرایی مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در گیلان با بیان اینکه مسابقات ملی مناظره دانشجویان براساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر بسط و آموزش و فرهنگ سازی گفت وگوی صحیح، اخلاقی و منطقی در جامعه جوان و دانشگاهی از سال ۱۳۸۹ با تشکیل کارگروهی ویژه و نگارش پیش نویس طرح در سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی کشور آغاز شده است، عنوان کرد: نخستین دوره رسمی مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران اردیبهشت ۱۳۹۱ در دانشگاه تربیت مدرس با حضور ۱۶ تیم برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی گیلان از سال ۱۳۹۵ با همت دغدغه مندان فرهنگ گفت و گو در استان، مسابقات مناظره دانشجویی را با حضور چهار تیم آغاز کرد و در سال ۱۳۹۶ با هشت تیم و درخشش تیم دیالکتیک در اولین حضورش پس از عبور از مرحله منطقه ای موفق به کسب رتبه سوم کشوری شد. همچنین در سال ۱۳۹۷ نیز با حضور ۱۶ تیم، تیم سردار جنگل با درخشش در مسابقات استانی و منطقه ای موفق به کسب رتبه سوم کشوری شد. امیدواریم امسال نیز نماینده شایسته ای برای استان گیلان باشیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*