خانه / اخبار / نماینده ولی فقیه در گیلان: کارنامه جهاد دانشگاهی درخشان است/ نشاط علمی در جهاد دانشگاهی حرف نخست را بزند
نماینده ولی فقیه در گیلان: کارنامه جهاد دانشگاهی درخشان است/ نشاط علمی در جهاد دانشگاهی حرف نخست را بزند

نماینده ولی فقیه در گیلان: کارنامه جهاد دانشگاهی درخشان است/ نشاط علمی در جهاد دانشگاهی حرف نخست را بزند

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه جهاد دانشگاهی تاکنون خوش درخشیده است، گفت: پژوهش را مقدم بر آموزش بدانید، افراد پژوهش محور را جذب کنید و آدم های با نشاط را در کنار خود داشته باشید.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان ، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار رئیس و روسای مراکز جهاد دانشگاهی استان به مناسبت سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی با تبریک به جهادگران عرصه امید و تلاش به ویژه جهاد دانشگاهی اظهار کرد: روز به روز شاهد آثار و دستاوردهای جهاد دانشگاهی در جامعه هستیم.

وی به ورود سازمان جهاد دانشگاهی گیلان به عرصه محیط زیست اشاره کرد و افزود: اگر ساماندهی درستی در حفظ محیط زیست نداشته باشیم تمام امور آسیب می بیند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه جایگاه محیط زیست هنوز برای مردم ما روشن نشده است، تصریح کرد: اگر مردم در مورد دنیای پیرامونی خود اطلاع داشته باشند و بدانند بسیار تاثیرگذار است.

فلاحتی به قدمت جهاد دانشگاهی نسبت به مراکز دانش بنیان و پارک های علم و فناوری اشاره کرد و گفت: چابک سازی فیزیکی در جهاد دنشگاهی موثر است ضمن اینکه کوچک سازی باید از حیث ساختاری باشد اما از نظر محتوایی و کیفی باید بزرگ تر شود.

وی با اشاره به اینکه گسترش محتوایی جهاد دانشگاهی موجب بالندگی این نهاد می شود، بیان کرد: پارک های علم و فناوری، مراکز دانش بنیان و جهاد دانشگاهی می توانند امیدهایی برای ایران باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به توجه نهادهای مختلف برای ایجاد ارتباط با جهاد دانشگاهی، پارک های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان اشاره کرد و یادآور شد: عده ای در جامعه کارآفرین هستند و این افراد در جهاد دانشگاهی حضور دارند.

فلاحتی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی تاکنون خوش درخشیده است، خاطرنشان کرد: پژوهش را مقدم بر آموزش بدانید، افراد پژوهش محور را جذب کنید و آدم های با نشاط را در کنار خود داشته باشید.

وی، نشاط علمی را بسیار مهم دانست و اضافه کرد: بیمار کسی محسوب می شود که کسل است و نشاط علمی ندارد.

امام جمعه رشت با تاکید براینکه نشاط علمی در جهاد دانشگاهی باید حرف نخست را بزند، اظهار کرد: به دنبال افراد نخبه بروید و منتظر مراجعه آنها نباشید.

فلاحتی، بروکراسی را بلایی در دستگاه اداری کشور ذکر کرد و گفت: از جمله آفت های نظام اسلامی بروکراسی است البته اگر دولت الکترونیکی فراگیر شود از این درد کاسته می شود.

وی، خواستار رسانه ای کردن فعالیت های جهاد دانشگاهی شد و بیان کرد: تمام مردم باید از برنامه ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی اطلاع داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه زندگی بشر در تمام علوم قائم به پژوهش است، تصریح کرد: کسی می تواند پژوهشگر خوبی باشد که آموزش خوبی ببیند.

فلاحتی با قدردانی از تلاش های سازمان جهاد دانشگاهی گیلان، یادآور شد: روند فعالیت های خود را استمرار دهید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*