خانه / اخبار / مدیر سازمان دانشجویان گیلان عنوان کرد: سازمان دانشجویان؛ میدان عملی بروز خلاقیت های فرهنگی و اجتماعی جوانان
مدیر سازمان دانشجویان گیلان عنوان کرد: سازمان دانشجویان؛ میدان عملی بروز خلاقیت های فرهنگی و اجتماعی جوانان

مدیر سازمان دانشجویان گیلان عنوان کرد: سازمان دانشجویان؛ میدان عملی بروز خلاقیت های فرهنگی و اجتماعی جوانان

مدیر سازمان دانشجویان گیلان، این سازمان را زمینه ساز برانگیخته شدن علایق جوانان در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی دانست و گفت: سازمان دانشجویان می تواند میدان عملی بروز خلاقیت ها باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان، پونه نیکوی در جمع خبرنگاران، سازمان دانشجویان را یکی از سازمان های وابسته به جهاددانشگاهی دانست و اظهار کرد: توسعه جهاددانشگاهی با محوریت ایجاد زمینه برای کشف، شکوفایی و اعتلای استعدادهای اجتماعی، سیاسی، هنری، علمی و فرهنگی دانشجویان در دستور کار سازمان دانشجویان قرار دارد.

وی ماموریت اصلی دانشگاه را پرورش نسلی فرهیخته، توانمند، متخصص و متعهد به آرمان ها و ارزش ها دانست و افزود: دانشگاه تربیت‌کننده نسل پیشرو در جامعه بوده و لذا سازمان دانشجویان به دنبال توانمندسازی نسل جوان برای حل مسائل و مشکلات کشور است.

این مسئول فرهنگی با اشاره به پیوند محتوایی سه عنصر جوان، دانشجو و جهاددانشگاهی، متذکر شد: در جهاددانشگاهی اصل بر مشارکت دانشجویان است که می تواند از آرمان ها و ارزش های کشور و نظام حراست کند.

مدیر سازمان دانشجویان گیلان با بیان اینکه امروزه نیازمند رونق کنشگری سیاسی و اجتماعی و فرهنگی دانشجویان مبتنی بر علایق و توانمندی های آنان هستیم، تصریح کرد: سازمان دانشجویان متولی تربیت جوانانی خلاق و دغدغه مند است.

نیکوی با اشاره به تاکید سازمان دانشجویان بر تقویت فرهنگ و ارزش های ایرانی – اسلامی در جامعه به ویژه در نسل جوان و دانشگاهی، افزود: سازمان دانشجویان به دنبال جلب، جذب و سازماندهی حرکت های خودجوش دانشجویی در عرصه های علمی، فرهنگی، پژوهشی، اجتماعی، هنری، ورزشی، زیست محیطی، دینی و حتی محرومیت زدایی است.

وی سازمان دانشجویان را زمینه ساز برانگیخته شدن علایق جوانان در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی دانست و گفت: سازمان دانشجویان به مثابه یک نرم افزار فرهنگی است که به فعالیت های دانشجویی قالب و محتوا می بخشد.

این مسئول فرهنگی پویایی دانشگاه را در گرو دانشجویان پویا و فعال در قالب تشکل‌ها و انجمن‌های علمی دانست و یادآور شد: بی تردید سازمان دانشجویان می‌تواند فضای دانشگاه را زنده، متفکر، با نشاط و کنشگر کند و لذا خواستار مشارکت بیش از پیش دانشجویان هستیم.

مدیر سازمان دانشجویان گیلان، دانشجویان را نیازمند شور و هیجان دانشجویی دانست و اظهار کرد: غالب فعالیت های فرهنگی و اجتماعی شاخص جهاددانشگاهی در طول سالیان گذشته در حوزه دانشجویی انجام شده و لذا سازمان دانشجویان می تواند میدان عملی بروز خلاقیت ها باشد.

وی اضافه کرد: سازمان دانشجویان معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی از سال ۷۷ به منظور ساماندهی مطلوب و توسعه مشارکت دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در زمینه های اجتماعی، سیاسی، علمی، صنفی و فوق برنامه کار خود را آغاز کرده و به دنبال تربیت سرمایه اجتماعی در تراز فرهنگ و ارزش های اسلامی و انقلابی است.

نیکوی کانون های مفاخر گیلان زمین(تجلیل و تکریم از مفاخر)، مهربانان(حمایت از محرومان)، دیار پاک(حفاظت از محیط زیست)، جهش(سلامت روانی – اجتماعی دانشجویان) و اخلاق ورزشی هواداران را پنج کانون سازمان دانشجویان گیلان دانست و اظهار کرد: هدف اصلی این کانون ها جذب دانشجویان فعال است.

مدیر اجرایی سازمان دانشجویان گیلان از انتشار فراخوان جدید جذب دانشجویان همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و خاطرنشان کرد: کلیه دانشجویان آموزشگاه ها و مراکز آموزشی دولتی و غیر انتفاعی برای ثبت نام در سامانه سازمان دانشجویان گیلان می توانند به آدرس «http://studentcity.ir» مراجعه کنند.

وی هدف اصلی این سازمان را تربیت و ارتقای سطح توانمندی های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان گیلانی دانست و گفت: دانشجو بودن اولین مولفه عضویت در سازمان دانشجویان است و اعضا می توانند در کانون ها و کمیته های مختلف سازمان جذب شوند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*